تبلیغات
دهکده بازیهای رایانه ای - پیشنمایش Gears of War 3

وبسایتی برای دانلودبازیهای رایانه ای

پیشنمایش Gears of War 3

نویسنده :مصطفی کرمی
تاریخ:سه شنبه 20 اردیبهشت 1390-06:36 ب.ظ

دستانش را محکم گره کرده و بر صورت مهاجم کوبید. کارش تمام شده بود. بی‌جان و غرق در خون کثیف خود بر زیر پای او افتاد. هنوز سیل خروشانی از هزاران هزار لوکاست (Locast) و موجودات غول پیکر دیگری که وحشیانه مرگ او، مرگ همه انسان‌ها، را می‌خواهند در برابرش ایستاده‌‌اند. بوی مرگ از همه جا به مشام می‌رسد اما او و یاران باوفایش هیچ گاه تسلیم نخواهند شد. هرچند مرگ در یک قدمی آن‌ها ایستاده و به آن‌ها دهن کجی می‌کند اما نباید در این ملاقات از خود ضعف نشان دهند. او تنها تکیه گاه مردم سرزمینشان است. عرق سردی را که بر روی پیشانیش نشسته بود پاک کرده و دستانش را دوباره بر روی اسلحه گرم خود محکم کرد. با عظمی راسخ به سوی دشمنان یورش برد. به نام مرگ، یا برای دشمنان و یا برای خود. به نام رهایی...

سلام، فرمانده!


به جرات می‌توان Gears of War را موفق‌ترین IP جدید کنسول X360 در این نسل دانست که توانست با تکیه بر گیم‌پلی نوآورانه و کم‌نقص خود در غیاب هیولای هراس انگیز این کنسول یعنی Halo 3، آتش شوق طرفداران X360 را شعله‌ور نگاه داشته و سیل عظیمی از بازیباز‌ها را به صف‌ خریداران این کنسول اضافه نماید. این عنوان اگرچه در ابتدا چیزی بیش‌تر از یک پیش غذا برای Halo 3 به نظر نمی‌رسید اما خیلی زود نشان داد عنوانی با پتانسیل فوقالعاده است که مایکروسافت می‌تواند با سرمایه گذاری بر روی آن یک عنوان پرطرفدار درجه یک دیگر نظیر Halo برای خود فراهم کند.

دو شماره نخست GeoW علاوه‌بر منتقد پسند بودن و کسب جوایز متعدد، از نظر فروش نیز یکی از برترین‌های مایکروسافت در این نسل نیز به شمار می‌روند، پس چه دلیلی وجود دارد که شماره سوم آن نیز برای این کنسول منتشر نشود؟ بله اکنون گذشت زمان و افزایش روز افزون محبوبیت این سری و قهرمان خشن آن، مارکوس فینیکس، به خوبی اثبات می‌کند دیگر جای هیچ درنگ و تاملی نیست!

سورپرایزی که لو رفت!

هرچند تقریبا هر بازیباز عاقلی به خوبی می‌دانست شماره‌های دیگری از سری GeoW نیز برای کنسول X360 منتشر خواهد شد اما سخنان ضد و نقیض سازندگان بازی در خصوص آینده این سری و خصوصا حرکت شماره سوم بازی به نسل بعد کنسول‌های خانگی دست در دست یکدیگر داده بودند تا کمتر بازیبازی امید به دیدن شماره سوم بازی بر روی کنسول X360 داشته باشد. شاید خوش بین‌ترین طرفداران GeoW نیز نهایت آرزویشان تنها در عرضه یک Spin Off از سری خلاصه می‌شد اما مایکروسافت باز هم اثبات کرد برنامه‌های مخفی بسیار جذابی برای طرفداران خود تدارک دیده است!

همه چیز برای یک رویداد مهم آماده شده بود. قرار شده بود آقای کلیف بلیزنسکی (معروف به کلیف بی) در برنامه معروف Late Night Show به مجری گری جیمی فالن (Jimmy Fallon) حضور یافته و پس از مدت‌ها سکوت بالاخره پرده از عنوان جدید خود بردارد. در تمامی محافل مربوط به گیم به سرعت خبر معرفی GeoW بعدی شایعه شده و زمزمه‌های Gears of War 3 دوباره از هر سو به گوش می‌رسید. طرفداران سرسخت مجموعه برای دیدار دوباره با فرمانده عزیزشان، مارکوس، لحظه شماری می‌کردند. برنامه‌های مایکروسافت به خوبی پیش می‌رفت، اما...

درست چند روز مانده به اجرای برنامه LNS برنامه اختصاصی مایکروسافت یک هفته عقب افتاد اما گویا مسوولین شبکه Live که از مرحله پرت بودند در یک حرکت غیرمنتظره خبر معرفی Gears of War 3 بر روی شبکه Live گذاشته (به اصطلاح Leak شده) و هرچند این خبر به سرعت از روی شبکه Live پاک شد اما همه برنامه‌ها و نقشه‌های مایکروسافت و کلیف بی برای سورپرایز کردن طرفداران را به یک باره بر آب دادند! بالاخره روز موعود نیز فرا رسیده و این سورپرایز بزرگ که چیزی جز Gears of War 3 نبود در میان شوق وصف ناپذیر طرفداران کنسول X360 و سری GeoW توسط کلیف بی (کلیف بی در این برنامه از GeoW3 به عنوان بدترین راز نگهداری صنعت بازی‌های رایانه‌ای نام برد!) معرفی شد تا بار دیگر چرخ دنده‌ها به گردش درآیند. سورپرایز بزرگی که البته دیگر سورپرایز نبود!

روزی که Sera ایستاد!

روز اضطار (Emergency Day). روزی که در کمتر از 24 ساعت موجوداتی وحشی و خونخوار از اعماق سنگ‌های سیاره سرا (Sera) بیرون آمده و در یک حمله طوفانی و سهمگین بیش از یک چهارم ساکنان این سیاره را نابود ساختند. سیاره‌ای که به تازگی بعد از مدت‌ها جنگ و درگیری برای دست یافتن به ماده با ارزشی به نام امولسیون (Imulsion) به صلح و آرامشی نسبی دست یافته بود.

لوکاست‌ها در عرض چند روز بیش از 90 درصد ساکنان سیاره را قتل و عام کرده و باقی ماندگان جنگ برای بقا و زنده ماندن مجبور به عظیمت به شهر جسینتو (Jacinto)، آخرین پایگاه امن انسان‌ها که به علت وجود سنگ‌های گرانیتی سخت در زیر آن لوکاست نمی‌توانستند به آن نفوذ کنند، شدند. جنگ در مدتی کوتاه سیاره زیبای سرا را تبدیل به تلی از خاک و ویرانه‌ای ترسناک کرده و امید برای زندگی هر روز بیشتر از قبل کاهش می‌یافت.

14 سال پس از رو تلخ و فرامشو نشدنی E-Day سربازی شجاع به نام مارکوس فینیکس به همراه یارانش از سوی اتحادیه انسان‌ها، COG، مامور می‌شوند تا علیه لوکاست‌ها اقدام کرده و با منفجر کردن یک بمب عظیم نوری (Lightmass) در پایگاه‌های زیر زمینی آن‌ها با نابودی ملکه لوکاست‌ها برای همیشه به تاریخ خونین و مرگبار این موجودات وحشی پایان دهند. مارکوس و نیروهای او بالاخره موفق به انفجار بمب نوری در پایگاه‌های لوکسات‌ها می‌شوند اما این برنامه طبق نقشه آن‌ها پیش نرفته و هرچند خسارات شدیدی به لوکسات‌ها وارد می‌شود اما مرگ و نابودی کامل آن‌ها.... ،خیر!

هرچند انسان‌ها به امید خاکستر کردن لوکاست‌ها در پایگاه‌هایشان اقدام به منفجر کردن بمب نوری کردند اما اینکار چیزی جز ضرر برای آن‌ها در بر نداشت! با نابودی این بمب وحشتناک امولسیون داخل زمین تبخیر شده و هر انسانی که آن را استنشاق می‌کرد دچار بی‌ماری خطرناکی به ن ام Rust Lung می‌شد. 6 ماه پس از انفجار بمب در حالی که انسان‌ها گریبانگیر بیماری RL هستند ناگهان دو شهر تولن (Tollen) و مونتویدو (Montevado) به اعماق سیاره سرا فرو رفته و به کلی نابود می‌شوند. هرچند انسان‌ها هنوز نمی‌دانستند این اتفاق به چه علت رخ داده است اما به خوبی می‌دانستند این اتفاق تنها یک دلیل خواهد داشت: بازگشت دوباره لوکاست‌ها!

با بازگشت دوباره لوکاست‌ها انسان‌ها که می‌دانستند خطر جدی شهر جسینتو را تهدید می‌کند برای جلوگیری از رخ دادن اتفاق مشابه برای آخرین امید خود، جسینتو، تصمیم به حمله دوباره به لوکاست‌ها می‌گیرند. انسان‌ها برای حمله به لوکاست‌ها تصمیم می‌گیرند به رهبری دوباره مارکوس فینیکس سوار بر ماشین‌های زرهی غول پیکری به نام Derrick به شهر داخلی لوکاست‌ها، نکسوس (Nexus)، نفوذ کرده و برای همیشه ملکه لوکاست‌ها را نابود کنند. مارکوس پس از ورود به شهر و پایگاه زیرزمینی لوکاست‌ها در می‌یابد که عده‌ای از لوکاست‌ها تحت تاثیر امولسیون اکنون تبدیل به موجودات غیرقابل کنترل و خطرناک‌تری به نام لمبنت (Lambent) شده‌اند که حتی ملکه نیز خواهان نابودی آن‌ها است.

ملکه تصمیم دارد برای نابودی لمبنت‌ها با نابودی شهر جسینتو اب را به داخل شبکه‌های زیر زمینی خود (Hollow) همه لمبنت‌ها را نابود سازد. مارکوس پس از مطلع شدن از نقشه ملکه زودتر از او اقدام کرده و قبل از اینکه او موفق شود لوکاست‌ها را از شبکه‌های زیرزمینی خارج کند شهر جسینتو، آخرین امید انسان‌ها را نابود و با داخل کردن آب به شبکه لوکاست‌ها همه آن‌ها و لمبنت‌ها را به یکباره از میان بر می‌دارد.


اشتباه بزرگ انسان‌ها!

اکنون 18 ماه از ماجرای سقوط آخرین تکیه گاه انسان‌ها، جسینتو می‌گذرد. سیل و آب نیز تمام شبکه‌های زیر زمینی لوکاست‌ها را در بر گرفته و اثری از آن باقی نگذاشته است. هرچند فرمانده مارکوس و یارانش در ماموریت غرق ساختن خانه لوکسات‌ها موفق عمل کرده‌اند و اکنون هرج و مرج و آشوب تمام سیاره را فراگرفته است اما نتنها لوکاست‌ها نابود نشده و جان سالم به در برده‌اند، بلکه جنگ نیز به سطح زمین کشیده شده و دیگر هیچ جای امنی برای انسان‌ها باقی نمانده است.

در این شرایط وخیم و بهرانی غیبت ناگهانی و مرموز پریسکات (Prescott) نیز به شدت گرفتن وخامت اوضاع دامن زده و شرایط را برای انسان‌ها سخت‌تر از گذشته کرده است. در نبود پریسکات اتحاد CoG نیز پایدار نمانده و با فروپاشی آن، اتحاد مردم نیز از بین رفته و اکنون تنها بازماندگانی جنگ در گروه‌های کوچک و به صورت قبیله‌ای زندگی و با خطر دست و پنجه نرم می‌کنند.

پس از عقب نشینی موقت لوکاست‌ها برای جبران صدمات وارده از غرق شدن Hollow اکنون سیاره سرا و ساکنان قدیمی خود با تحدیدی تازه و بس خطرناک روبرو شده‌اند. لمبنت‌‌ها. موجودات انگلی و مخربی که از الوده شدن لوکاست‌ها با امولسیون متولد شده و اکنون به عنوان طرف سوم جنگ پا به میدان گذاشته‌اند...

هرچند باز هم به نظر می‌رسد داستان در GeoW3 تنها بهانه‌ای برای شروع مبارزات نفس گیر آن است اما سازندگان بازی اینبار قول داده‌اند بیشتر به بخش داستانی بازی پرداخته و با اثری پخته‌ و شخصیت‌هایی عمیق‌تر طرف باشیم. اولین گام Epic برای بهبود وضعیت داستان GeoW3 گماشتن خانوم کرن تراویس (Karen travis) به عنوان نویسنده داستان بازی است. اگرچه خانوم تراویس عمده شهرت خود را مدیون نوشتن سری کتاب‌های Star Wars است، اما با دنیای هراس انگیز سیاره سرا نیز نا آشنا نبوده و با انتشار کتاب Gears of War: Jacinto's Remnant در سال گذشته به خوبی اثبات کرده است قلم بسیار توانا و رام نشدنی در به تصویر کشیدن جنگ در سیاره سرا دارد.

با وجود خانوم تراویس به عنوان نویسنده داستان و نیز وقایع اتفاق افتاده در کتاب JR (که در آن بازماندگان شهر جکینتو به رهبری آنیا به جزیره ویتس (Veetes) رهسپار می‌شوند) می‌توان حدس زد داستان GeoW3 نیز به مناطق گرم و پوشیده از درخت جزیره ویتس کشیده شده و داستان را در بخش دیگری از سیاره Sera روایت کند. خانوم تراویس در بدو ورود به پروژه قول داده است علاوه‌بر روبرو بودن با داستانی جذاب و پرکشش پرداخت شخصیت‌ها نیز کمی عمیق‌تر شود و دیگر مجبور به تحمل شخصیت‌های خشک و مصنوعی شماره‌های قبلی بازی (که بیشتر شبیه ماشین‌ها آدم کشی هستند!!) نباشیم!

همچنین قرار است در بازی جدید تمامی عناصر مجهول و مبهم شماره دوم بازی گرد یکدیگر جمع شده و به همه سوالات و ابهامات ایجاد شده پاسخ داده شود. البته طبق گفته‌های نویسنده داستان لزوما به طور صد در صد واضح به تمام سوالات پاسخ داده نشده و در برخی از موارد نتییجه گیری بر عهده خود مخاطبین قرار خواهد گرفت. در کل به نظر می‌رسد بالاخره اینبار مشخص شود انگیزه لوکاست‌ها برای حمله به انسان‌ها چیست؟ و یا ملکه لوکاست‌ها یک انسان‌ است؟ یا سوالی دقیق‌تر، لوکاست‌ها دقیقا چه هستند؟ اما به هیچ وجه انتظار نداشته باشید پاسخ این سوال‌ها همانگونه که در ذهن شما نقش بسته است پاسخ داده شوند، چرا که تیم جدید برابر با ایده‌ها و فکر‌های جدید است! اگر پس از پایان بازی متوجه ملکه لوکاست‌ها مادر مارکوس است به هیچ وجه شوکه نشوید!!

گروه دلتا، آماده برای نبرد!

هرچقدر هم که اوضاع در سیاره سرا خراب باشد امید برای انسان‌ها به کلی از بین نخواهد رفت، چرا که گروه دلتا (Delta Squad) همچنان آماده نبرد با دشمنان و درست کردن همه چیز است! این گروه متشکل از سربازانی خشن و فوقالعاده خطرناک است که برای نابودی لوکاست‌ها و برقراری دوباره صلح در سیاره سرا حاضر به انجام هرکاری هستند.

اعضای گروه دلتا میزبان شخصیت جدیدی بوده و سعی دارند اینبار دیگر کار دشمنان قدیمی خود لوکاست‌ها و البته دشمن جدیدشان لمینت‌ها را یکسره کرده و صلح را به سیاره ویران خود بازگردانند.Marcus Fenix


مرد شماره اول مجموعه که هیچ چیز شخصیت استوار و روحیه خشونت طلبی او را برهم نمی‌ریزد، حتی شنیدن خبر ارتباط پدر او با لوکاست‌ها! او یک ضد قهرمان خشن است که برای رسیدن به اهداف خود از انجما هرکاری فروگذاری نمی‌کند. مارکوس قهرمان جنگ‌های پاندولی (Pandulum) است که افتخارات بسیاری برای خود کسب کرده است. مارکوس در جریان حمله لوکاست‌ها به عنوان یک سرباز ماهر و کارکشته برای مبارزه علیه لوکاست‌ها مامور می‌شود اما در میانه نبرد برای نجات جان پدرش (هرچند در این کار نیز موفق نشده و پدرش به دست لوکاست‌ها اسیر می‌شود) مجبور به ترک ماموریت می‌شود که برای او نتیجه‌ای جز محاکمه نظامی و اسارتی چهار ساله در بر نداشت.

مارکوس همان مارکوسی است که می‌شناخته‌اید. البته اگر اینبار دیدید فرمانده صخره آهنی نیز احساساتی شده و بالاخره واکنشی نسبت به اتفاقات و نابودی سیاره خود نشان می‌دهد چندان تعجب نکنید! قهرمان جنگ‌های پاندولی اینبار با زره رکابی خود بازگشته تا هیچ دشمنی را بر روی خاک سرزمین خود باقی نگذارد! دوبله این شخصیت بر عهده آقای جان دی مگیو (John Di Maggio) است که واقعا نقش بسیار موثری را در بخشیدن روح به این شخصیت برعهده داشته است. 


دوست و یار قدیمی مارکوس که هنوز هم خسته و شکسته از ماجرا‌های شماره قبلی و یادآوری خاطره تلخ قتل همسر و برادرش است. او به نشانه این تاسف یک ریش بلند برای خود ترتیب داده و از نظر روحی نیز کاملا ناامید به نظر می‌رسد. البته دام همان دام خطرناک قدیمی است و هیچ چیز مانع علاقه او برای از میان برداشتن لوکاست‌ها نخواهد شد! دامینگ سربازی فداکار و از خود گذشته است که ارزش بسیاری برای رفاقت و دوستی قایل است. دامینگ از دوستان نزدیک و بسیار صمیمی مارکوس است که در دادگاه نظامی نیز به نفع او رای داده و از اعدام شدن فرمانده جلوگیری می‌کند. دامینگ اینبار بازگشته است تا انتقام همسر خود را گرفته و دشمنان را به خاک و خون کشد.
آنیا که در شماره قبلی از دور گروه دلتا را کنترل کرده و شما تنها صدایش را می‌شنیدید گویا وقتی دیده از گروه دلتا کاری برنخواهد آمد خود دست به کار شده و با پوشیدن یک زره مخصوص وارد میادین جنگ شده است! البته این آنیا دیگر با آنیا قبلی که می‌شناختید یکی نبوده و جنگ تاثیرات فراوانی بر روی ظاهر او گذاشته و آن آنیا مرتب و موقر تبدیل به یک مبارز خشن امو (Emo) شده است! آنیا اطلاعات استراتژیکی خوبی از سیاره سرا داشته و مهره بسیار مهمی برای مارکوس به شمار می‌رود. آنیا که در واقع اولین شخصیت زن سری نیز محسوب می‌شود شخصیتی غرغرو داشته و اوصلا در میادین مبارزات در حال غر زدن است!

Damon Baird


متخصص و مکانیک گروه که اگر این شغل را انتخاب نمی‌کرد قطعا با موهای بلوند و عینکی که همیشه بر روی صورتش قرار گرفته شده است می‌توانست به دنیای مد بپیوندد! دمن که در شماره اول بازی از گروه آلفا به گروه دلتا پیوست اکنون یکی از دوستان و یاران وفادار مارکوس است و قسم خورده هیچ لمبنتی را زنده باقی نگذارد. دیمن شخصیتی شکاک و بدبین داشته و اصولا به همه مشکوک است! دیمن عادت دارد به اطرافیانش کنایه زده و از این کار نیز بسیار لذت می‌برد اما این خصوصیت باعث شده تا کسی غیر از ربات‌ها و ماشین‌ها آهنی قادر به تحمل او نباشد! دیمن سربازی بسیار باهوش و با مهارت است که همیشه به کار مارکوس انتقاد داشته و معتقد است او باید به جای مارکوس فرمانده می‌شده است .

Augustus Cole


ستاره قدیمی بازی Trashball (البته هنوز مشخص نیست ورزش ترشبال چیست!) که گویا این بازی دلش را زده و تصمیم گرفته برای ایجاد کمی تنوع با لقب "کول قطاره" به گروه دلتا پیوسته و ورزش مهیج "لوکاست کشی" را تجربه کند! او شخصیتی شوخ و بی‌پروا داشته و هیچ گاه روحیه شوخ طبیعی خود را از دست نخواهد داد. آگوستوس زیاد به برنامه و استراتژی نظامی اعتقاد نداشته و معتقد است باید به قلب دشمن حمله کرده و در حین کار برنامه ریزی نیز کرد! آگوستوس شخصیتی از خود مچکر داشته و بر این باور است که می‌تواند هر مشکلی را حل کند! او نزدیک‌ترین دوست بیرد بوده و او را همانند برادر کوک‌تر دوست می‌دارد.Jayson Starttonجیسن ملقب به Jace یکی از شخصیت‌های سری کامیک GeoW که آنقدر پررو است بالاخره به بازی جدید نیز راه یافت! جیس یکی از طرفداران بزرگ مارکوس است که معتقد است او بزرگترین سرباز قرن است!


Richard Prescott


رییس تشکیلات CoG که از شماره دوم به لیست شخصیت‌های بازی افزوده شد. پریسکات فرزند یک خانواده کاملا سیاست مدار بوده و این روحیه را به خوبی از پدر و پدربزرگ خود به ارث برده است. هرچند پریسکات شخصیتی دیکتاتور و خشک دارد اما برای سالیان دراز جنگ علیه لوکاست‌ها را رهبری کرده است. پریسکات در ابتدای داستان به طور مرموزی ناپدید شده و قرار است نقش مهمی را در داستان ایفا کند.

Jackدوست صمیمی اعضای گروه دلتا که یک ربات پرنده است! جک که اصولا وظیفه‌ای بیش‌تر از بازکردن در نخواهد داشت به احتمال فراوان بازهم در بازی حضور داشته و امکان ارتباط اعضای گروه با فرماندهان را ایجاد کند.

Let's Rock


چشم‌هایتان را بسته، میدان مبارزه وسیعی را که در آن هزاران لوکاست، لمبنت و هیولاهای دیگر جهنمی مرگبار برای نابودی شما فراهم آورده‌اند را در ذهنتان مجسم کنید، کمی ترس و مقدار زیادی خشونت نیز به آن چاشنی کنید. اکنون با تزریق سرعت و اکشن بسیار بالا به آن قادر خواهید بود گیم‌پلی GeoW3 را که در بازی جدید انتظار شما را می‌کشد در ذهن خود به تصور کشید!

شاید عمده شهرت سری GeoW به واسطه گرافیک فوق پیشرفته (خصوصا در شماره اول) و اعجاب انگیز خود باشد اما بر کسی پوشیده نیست که این عنوان ارایه دهنده یکی از جذاب و مهیج‌ترین گیم‌پلی‌های دیده شده در این نسل است که بازیباز‌ها را در جهنمی سوزان از لوکاست‌ها و موجودات مخوف رها می‌سازد. اکنون که این شهرت به واسطه ظهور عناوین درجه یک مختلف کمرنگ شده و دیگر از این سری به عنوان برترین گرافیکی کنسولی یاد نمی‌شود گیم‌پلی و جذابیت‌های نهفته در آن بیشتر در مرکز توجه قرار گرفته و رنگ و بوی جدید‌تری به خود گرفته است.

این سری و سازندگانش با دو عنوان قبلی به خوبی نشان داده‌اند هیچ گاه به یک سبک و گیم‌پلی خاص محدود نشده و از ترکیب المان‌های مختلف ابایی ندارند. گیم‌پلی GeoW3 در یک نگاه کلی معجونی دلچسب و چند رنگ است که در آن می‌توان ردپای سبک‌های مختلفی نظیر Action, Survival و ... را جست و جو کرد. اینطور که از نمایش‌های بازی به نظر می‌آید کلیف بی به همراه یارانش در Epic قصد دارند در بازی جدید با ایجاد تغییرات ریز و درشت در المان‌های اصلی سری دست به خلق سیستمی زنند که حتی سخت‌تر از شماره‌های قبلی خود شما را درگیر مبارزات تا سر حد مرگ خود کنند.

گیم‌پلی GeoW3 با شعار معروف MGS4 یعنی "هیچ جایی برای مخفی شدن وجود ندارد" آغاز می‌شود. قلب اصلی گیم‌پلی مجموعه یعنی سیستم سنگیر گیری و فرار از حملات بی‌امان دشمن در پس ویرانه‌های جنگ دچار تغییرات فراوان شده و سازندگان اینبار ترتیبی داده‌اند تا با ورود متد‌های تازه سرعت بازی چندین برابر شده و مبارزات بازی حتی نفس‌گیر و بی‌امان تر از آن چه که بیاد داشتید شود. هر لحظه ممکن است بقایای یک ساختمان ویران، یک ماشین و یا هرچیزی که به آن تکیه کرده و پشت آن سنگر گرفته‌اید نابود شده و شما بار دیگر در زیر آتش بی‌امان دشمن رها شوید.

بله دیگر از پناهگاه‌های امن شماره‌های قبلی که دست کمی از یک سد بتنی نداشتند، خبری نیست! اگر می‌خواهید در میادین نبرد زنده مانده و به دست دشمنان سلاخی نشوید مجبور هستید دایم جای خود را تغییر داده و ریتم حمله گروه خود را حفظ کنید. به منظور افزایش ریتم اکشن مبارزات در بازی جدید پس از خروج از هر کدام از سنگر‌ها مارکوس با لگد به سمت دشمنان یورش خواهد برد که باعث می‌شود موقعیت شما از حالت سکون و دفاعی در عرض چند ثانیه به حمله و یورشی دوباره تبدیل شود.

یکی دیگر از بخش‌های گیم‌پلی بازی که با تغییرات جدید به GeoW3 بازگشته است سپر‌های گوشتی لوکاستی است! وقتی یکی از دشمنان خود را آنقدر زیر رگبار گلوله قرار دهید که چهار دست و پا بر روی زمین بیفتد می‌توانید از او به عنوان یک سپر گوشتی استفاده کرده و با گرفتن بدن نیمه‌جان او در مقابل خود در حالی که تمامی گلوله‌های دشمن به بدن این دشمن بخت برگشته اصابت می‌کند، با خیالی راحت و آسوده قدم زنید! اگر هم دیگر از حمل بدن آن خسته شده‌اید می‌توانید گردن او را شکسته و به گوشه‌ای پرتاب کنید. تا به اینجای کار همه چیز شبیه شماره دوم بازی است اما نکته‌ای که قسمت را در بازی جدید متمایز و جذاب‌تر می‌کند بلاهایی است که می‌توانید بر سر اسیر خود آورید. در نمایش‌های بازی مارکوس لوکاستی را در مقابل خود گرفته و پس از روبرو شدن با گروهی از دشمنان نارنجکی را به او وصل با هل دادن او به سمت دشمنان همگی آن‌ها را در عرض چند ثانیه به هوا فرستاد! البته این تنها بخش کوچکی از بازی‌هایی است که قادر به انجام آن بوده و سازندگان قول داده‌اند در بازی نهایی موارد این چنین بیشتری به گیم‌پلی بازی افزوده شود.

به لطف ارتقا هوش مصنوعی بازی اکنون چندین برابر گذشته لوکسات و لمبنت در انتضار سلاخی کردن شما نشسته‌اند. دشمنان پخمه و وحش شماره‌های پیشین را فراموش کنید، اینبار صحبت از وجودات باهوشی است که واقعا می‌دانند مشغول چه کاری هستند! اولین نتیجه ارتقا هوش مصنوعی و هوشمند‌تر شدن حرکات دشمنان غیره قابل پیشبینی شدن میادین مبارزات است. هر کدام از دشمنان اینبار چنیدین حرکت ویژه خواهند داشت که بسته به شرایط مختلف از آن‌ها استفاده خواهند کرد. به عنوان مثال لمبنت‌ها می‌توانند بر سر شما سل عظیمی از دشمنان را فرو ریزند، اگر از دستشان به سنگری پناه بردید خود را کشیده و به پشت پناهگاه‌تان دست یابند و حتی اگر به سمتشان شلیک کرده و باعث نابودیشان شدید خود را منفجر کرده و خلاصه دمار از روزگار شما درآورند! البته نترسید، به هیچ وجه جای نگرانی نیست چون مارکوس و یارانش نیز در خشونت و سنگ دلی دست کمی از لمبنت و لوکاست‌ها نداشته و خطر جدی برای تمامی موجودات زنده به شمار می‌روند!

تمام کننده‌های معروف شماره قبلی بازی را که حتما به خاطر دارید؟ اکنون یک دوجین به این حرکات اضافه شده است که با خشونتی مثال زدنی کار دشمنان را به اتمام خواهد رساند. اینبار نیز همانند گذشته هر سلاح تمام کننده‌های مخصوص خود را دارا بوده که به لطف ورود سلاح‌های مخرب جدید تعداد آن‌ها نیز افزایش پیدا کرده است. در نمایش‌های بازی مارکوس در حالی که اسلحه‌ای به نام Flame Thrower (در ادامه در مورد سلاح‌ها به طور کامل توضیح داده خواهد شد) را در دست داشتف سر آن را در بدن یکی از دشمنان کرده و با ارسال آتش سوزان به داخل، بدن دشمن را از داخل جزغاله کرد! لوکسات بخت برگشته نیز که از دهانش آتش بیرون می‌زد چند ناله دلخراش سرداده و سپس بر زیر پای فرمانده افتاد!

خوشبختانه این تمام‌ کننده‌های فوقالعاده خشن و جذاب تنها شامل سلاح‌های سبک و دستی نشده و سلاح‌های سنگین نیز دارای چنین قابلیتی هستند، به عنوان مثال شما قادر خواهید بود با یک Rocket Luncher سر لوکاست‌های زخمی را منفجر کرده و به تماشای بدن بی‌سر آن‌ها که در حال دست و پا زدن است بپردازید! به شما قول خواهیم داد در طول بازی بارها وب ارها شاهد چنین صحنه‌های خشن و مرگباری باشید چرا که این تنها گوشه‌ای از میهمانی خونین و مرگباری است که کلیف بی و یارانش برای شما تدارک دیده‌اند!
Up Your Arsenal!


GeoW3 تقریبا شما را با یک اسلحه خانه کاملا مجهز روانه میادین مبارزات خواهد کرد تا به میل خود و آن طور که دوست دارید آتش بازی راه انداخته و دشمنان را به خاک و خون کشید. تقریبا تمامی سلاح‌های معروف و محبوب شماره‌های قبلی در بازی جدید نیز حضور داشته و قابل استفاده خواهند بود. علاوه‌بر سلاح‌های قدیمی چندین اسلحه خطرناک جدید نیز به لیست تسلیحات مارکوس و یارانش اضافه شده است که شما را قادر می‌سازند با کمک آن‌ها لوکاست‌ها را به پودر تبدیل کنید! هر کدام از این سلاح‌ها تمام کننده‌های فوق خشن مخصوص به خود را داشته و به پروسه تبدیل دشمنان به گوشت و خاکستر سرعت بسیار بالایی خواهند بخشید.

سلاح‌های استثنایی خارقالعاده معرفی شده در GeoW یکی از مواردی است که اکنون حتی بسیاری از گیمرها این سری را با نام آن‌ها می‌شناسند! از این رو معرفی تسلیحات کارآمد و عجیب در شماره‌های جدید این سری یکی از دوست داشتنی‌‌ترین مواردی است که اصولا گیمرهای زیادی در انتظار آن خواهند بود.

در ادامه مقاله به توضیح و معرفی سلاح‌های جدیدی که تا به اینجای کار در GeoW3 معرفی شده‌اند خواهیم پرداخت:


One Shotنسل جدیدی از سلاح‌های تک تیرانداز که تیر‌هایی به اندازه یک نوشابه کوکاکولا را به سوی دشمنان شلیک می‌کند! نام این سلاح بیشتر از توضیحی برای توصیف کارآیی آن کافی است چرا که تنها با یک ضربه قادر است هر دشمنی را به زمین اندازد، حتی بومر (Boomer) های تا خرخره مجهز به زره و سپر! اگر در گذشته با دیدن برخی از دشمنان فرار را بر قرار ترجیح داده و پا به فرار می‌گذاشتید اکنون وقت آن رسیده که با کمک One Shot رودرروی دشمنان ایستاده و با یک تیر همه آن‌ها را درک واصل کنید!


Flame Throwerپس از استقبال گرم گیمرها از شعله افکن‌های GeoW2 اکنون نوبت به GeoW3 رسیده است! FT یک سلاح فوق مخرب است که توانایی دمیدن آتش جهنمی خود به داخل اعضای بدن دشمنان رو دارد. اگر نفرت خاصی نسبت به گونه خاصی از دشمنان دارید FT بهترین گزینه برای گرفتن انتقام شما است چرا که در عرض چند ثانیه تمام دشمنان را به خاکستر تبدیل خواهد کرد!


Swan-Off Gnasher


یک شعله افکن کامل که کل صفحه تلویزیون را غرق در آتش خواهد کرد! اگر دوست دارید یک کشتار دسته جمعی بزرگ راه بیاندازید S-O G بهترین گزینه برای داغ‌تر کردن میهمانی شما است!. تنها نقطه ضعف این سلاح این است که زمان خشاب گذاری مجدد آن کمی طولانی بوده و ممکن است در این زمان کوتاه چیزی از شما برای استفاده مجدد از آن باقی نماند!


Digger Luncher

یکی از بهترین سلاح‌های دیده شده در بازی جدید که واقعا عملکرد فوقالعاده‌ای دارد. این سلاح که درواقع یک نارنجک انداز زمینی شبیه به Boomshot بومرها است قادر خواهد بود از بمب‌های خطرناک را از داخل زمین به سمت دشمنان شلیک کرده و در حالی که آن‌ها هنوز متوجه نشده‌‌اند چه اتفاقی افتاده است زمین را زیر پایشان منفجر کند! این سلاح اندازه نسبتا بزرگی داشته و هنگام استفاده از آن حرکت مارکوس (یا شخصیت دیگری که از آن استفاده می‌کند) را کند می‌کند.


Pendulum Lancerیک Rifle خطرناک دیگر که به جای اره برقی مجهز به یک سرنیزه بسیار تیز و برنده است. PL یکی از بهترین گزینه‌های برای نبرد‌های تن به تن بوده و همانند یک چاقو می‌تواند بدن دشمنان را برش دهد! PL هنگام شلیک لگ نسبتا شدیدی داشته و برای یک لحظه کوتاه در کار شما وقفه ایجاد خواهد کردف بنابراین شما با این سلاح مخرب قادر به شلیک همانند یک مسلسل نخواهید بود! اگر از اره کردن با لنسر قدیمی مارکوس لذت می‌بردید بدون شک از تمام کننده‌ مخصوص PL نیز بسیار خوشتان خواهد آمد، البتهب ه شرطی که چندان ار بریدن سر لوکاست‌ها چندشتان نشود!


Flame Grenades


یک نارنجک آتشین که رد ظاهر بسیار شبیه به کوکتل مولوتو است اما کارآیی آن بسیار متفاوت است. در واقع برای استفاده از این نارنجک باید آن را به سمت بالا پرتاب کرد و در هنگام بازگشت آن به زمین شاهد یک آتش بازی شدید و مهیج بود! FG یک باران آتشین کامل را در میادین جنگ به راه خواهد انداخت!

Silvarback


یک زره سنگین فوقالعاده که خصوصا با تمام کننده‌های خشن و جذاب خود از هم اکنون عده بسیاری از بازیباز‌ها را عاشق خود کرده است! این زره قدرت آتش شما را چند برابر کرده و به شما این اجزاره را خواهد داد تا موشک‌های سنگین و انواع و اقسام سلاح‌های دیگر را علیه دشمنان به کار گیرید. هنگام دویدن با SB سرعت شما چند برابر شده و قادر خواهید بود با کمک آن سر لوکاست‌ها را زیر پایتان له کنید! متاسفانه تنها نکته‌ای که باعث می‌شود شما زیاد قادر به تفریح کردن با این سلاح مخرب نباشید مدت زمان محدود آن برای استفاده است!

بزرگ‌تر، خشن‌تر

تنوع مثال زدنی و مرگباری بی‌حد و حصر دشمنان یکی از مواردی است که سری GeoW همیشه به آن مشهور بوده است و بازی جدید نیز آن مستثنی نیست. دشمنانی که تقریبا الگوهای زیستی مخصوص خود را داشته و در شرایط مختلف به بلای جان شما تبدیل خواهند شد. در GeoW3 تقریبا اکثر دشمنان خطناک شماره‌های قبلی حضور داشته و به لطف طراحی جدید هوش مصنوعی بازی الگوهای حمله و پیچیدگی آن حتی بیش‌تر از قبل نیز شده است.


Lambent Drudgeنوع جدیدی از لمبنت‌ها که تاکنون حضور آن‌ها در بازی جدید تایید شده و به تنهایی قادر هستند گروه بزرگی از انسان‌ها را سلاخی کنند. LD ها تقریبا برای هر حالت و شرایطی تدابیر ویژه خود را داشته و آماده برای نبرد هستند. این موجودات انگلی که به نظر می‌رسد در طراحی آن‌ها از Bandersnatch B.O.W در Resident Evil: Code Veronica الهام گرفته شده است موجوداتی بزرگ و خطرناک هستند که همانند درخت از زمین بیرون آمده و از داخل بدنشان موارد لزج مختلفی ترشح می‌کند.

این موجودات قادر به تغییر شکل بوده و قادر هستند با دراز کردن دستانشان شما را از خود دور کرده و یا زمانی که سنگر گرفته‌اید به پشت پناهگاه شما نفوز کرده و ترتیبتان را بدهند! LD بسیار سخت جان بوده و در صورت صدمه دیدن قادر به انجام عملیات انتحاری و منفجر کردن خود هستند! همچنین این موجودات با پرتاب گلوله‌های آتشین به سمت شما از راه دور نیز قادر به صدمه زدن بوده و حتی در صورت جدا کردن سر از بدنشان نیز از پای نیفتاده و همانند ماری به سمتتان خزیده و آتش به سمتتان پرتاب خواهند کرد!

بدون شک مبارزه با LD یکی از چالش انگیز‌ترین قسمت‌های GeoW3 است که مبارزه و شکست آن‌ها در درجات سختی بالا نیاز به مهارت و و تجربه فراوانی خواهد داشت.

Polypدشمنان به ظاهر ساده‌ای که هرچند شکست آن‌ها کاری نخواهد داشت اما توسط LD ها در تعداد بالا به سمت شما پرتاب شده و با غافل گیر کردن شما قادر به وارد کردن صدمات سنگینی هستند.


Boomer


یکی از دشمنان قدیمی که در مقابل LD ها موجوداتی متفکر و اندیشمند به حساب می‌آیند! بومرها هرچند پخمه و کند هستند اما در تعداد زیاد و خصوصا به لطف نارنجک انداز خود Boomshot اصلا شوخی بردار نیستند. خوشبختانه بومرهای GeoW3 کماکان هنگام شلیک باص دای بلند فریاد کشیده و شما را از نیتشان آگاه خواهند کرد که امتیاز خوبی برای مقابله با آن‌ها است.


Droneمتداول‌ترین نوع لوکاست‌ها که با صورتی شبیه به مار تشنه خون انسان‌ها هستند. دران‌های GeoW2 را فراموش کنید، در بازی جدید تقریبا با یک لشکر کوچک از دران‌ها طرف‌ خواهید بود که وحشیانه خواهان مرگ شما هستند!


البته در GeoW3 باز هم دشمنان بسیار زیادی حضور خواهند داشت که با توجه به اینکه تا به امروز حضور آن‌ها در بازی تایید نشده است در این مقاله تنها به معرفی دشمنان یاد شده پرداخته‌ایم.

تعطیلات تابستانی در سرا

یکی از معدود قسمت‌هایی که در سری GeoW همیشه از آن انتقاد شده است تنوع کم محیطی و استفاده بیش از اندازه از تنالیته رنگ‌های قهوه‌ای و مرده است. خوشبختانه اینبار در سیاره سرا فصل تابستان استو همچنین با توجه به احتمال ادامه بازی در جزیره ویتس طراحان اینبار با دستی باز‌تر دست به طراحی مراحل و محیط‌های بازی زده و برخلاف انتظار در بازی جدید شاهد مراحل جنگلی و سرسبز نیز خواهیم بود.


طبق گفته سازندگان داستان GeoW3 در فصل تابستان سیاره سرا اتفاق می‌افتد. فصلی که در آن سرا در زیبا‌ترین حالت خود می‌بود اما اکنون به دلیل سال‌ها جنگ از آن‌ همه زیبایی و تراوت چیزی برایش باقی نمانده است. اما سرا هنوز هم به طور کامل سرسبزی خود را از دست نداده و ما در تصاویر و نمایش‌های پخش شده از بازی شاهد جنگل‌ها و مراتع سرسبز نیز بوده‌ایم. البته وجود مراحل جنگلی به این معنی نیست که حس و استایل مراحل ویران و جنگ زده بازی از بین رفت است بلکه حضور این مراحل جدید تنها به منظور ایجاد تنوع در بازی صورت گرفته است.

اولین مکانی که در GeoW3 شاهد آن هستیم ناو جنگی بزرگی به نام Raven's Nest است که باغچه‌های رنگارنگ آن نشان می‌دهد جنگ هنوز تمام زیبایی‌های آن را از بین نبرده است. از دیگر مراحل مربوط به GeoW3 می‌توان به شهر جنگ زده و ویران چر (Char) نام برد که تم آشنای بازی‌های آخرالزمانی را به بازیباز‌ها القا خواهد کرد.

خوشبختانه اینبار مراحل طراحی شده برای بازی وسیع‌تر از گذشته بوده و همانند بازی‌های Open World به بازیباز‌ها اجازه خواهد داد کمی در داخل آن‌ها گشت زده و از روند خطی شماره دوم بازی دور و از این حیث بیشتر به سمت بازی اصلی متمایل می‌شود. البته با بزرگ‌تر شدن مراحل باید بیشتر مواظب دشمنان باشید چرا که هر لحظه ممکن توسط یک لوکاست بدجنس که در گوشه‌ای کمین کرده هدف قرار بگیرید!
Together for Kill!


علاوه‌بر بخش تکنفره و داستانی، سری GeoW از ابتدا از بخش چند نفره قدرتمندی نیز برخوردار هستند که به شما اجازه خواهند داد به همراه دوستانتان به بازی کردن بپردازید. خوشبختانه اینبار سازندگان قصد دارند در بازی جدید این بخش را حتی زیبا و گسترده‌تر از شماره‌های قبلی طراحی و با اجازه دادن بازی کردن چهار نفر به طور همزمان و در حالت Offline بخش Co Op بازی را به یک تجربه بی‌نظیر تبدیل سازند.

همانطور که گفته شد در بخش Offline تا سقف 4 نفر قادر خواهند به طور همزمان با یکدیگر بازی کنند. در این حالت شما می‌توانید با یارنتان همکاری کرده و حتی به تعویض سلاح‌هایتان نیز بپردازید. علاوه‌بر مکانیزم تعویض سلاح‌ها برای پیش برد بازی در این بخش نیاز به همکاری‌های دو یا چند نفره نیز وجود دارد که هرچند هنوز توضیح دقیقی در مورد آن‌ها داده نشده است اما از هم اکنون می‌توان حدس زد بخش‌ بسیار جذابی از کار در خواهد آمد. اینطور که به نظر می‌رسد سازندگان تمرکز زیادی بر روی این قسمت داشته و سورپرایز‌های بسیاری برای بازیبازها ترتیب داده‌اند. همچنین قول داده شده اینبار برای بازی در حالت Online از سرور‌های اختصاصی بهتری استفاده شده و مشکلات ریز و درشت بخش آنلاین GeoW2 دیگر تکرار نشود که قطعا خبر بسیار خوبی برای دوست داران بخش آنلاین این سری است.


Unleash Your Wraith

پس از تجربه موف Horde Mode اینبار Epic در GeoW3 معرف بخش جدید به نام Beast Mode است. BM در واقع از هم اکنون یکی از جذاب‌ترین بخش‌های GeoW3 است که می‌توان طرفداران زیادی را برای آن متصور شد. BM بازیباز‌ها را در آرنا‌های مختلف رها می‌کند تا با سیل عظیمی از دشمنان خطرناک مبارزه کند. در این مد تقریبا هر چه لوکاست و لمبنت تا به حال دیده‌اید به شما یورش برده و شما می‌توانید با کمک اسلحه‌های مرگ بار خود یک میهمانی حسابی به راه اندازید. اما نکته‌ای که این بخش را بیش‌تر از قبل جذاب می‌کند این است که اگر از کشتن لوکاست‌ها خسته شده‌اید می‌توانید کمی اوضاع را تغییر داده و اینبار در نقش لوکاست‌ها به سلاخی سربازان COG بپردازید!

Beast Mode همانطور که گفته شد تقریبا مشابه Horde Mode است که تغییرات مختلفی به خود دیده است نظیر اینکه برخلاف Horde Mode اینبار شما تنها یک جان نداشته و می‌توانید مدت زمان بیشتری در میادین مبارزات دوام آورید. در این حالت چنیدن نقشه متفاوت وجود دارد که هر کدام از آن‌ها استراتژی مختص به خود را دارا است و رمز پیروزی در آن‌ها استفاده درست از عناصر محیطی است. در حالت بازی بازی با لوکاست‌ها در صورت کشتن هرکدام از سربازان COG جایزه خاصی به شما تعلق خواهد گرفت که آن را بسیار کارآمد خواهید یافت اما در صورت کشته شدن نیز چیزی از امکانات شما کسر خواهد شد. سیلی در مقابل سیلی. عادلانه است، نه؟

کابوس جنگ در یک تابلو نقاشی!

اگر بگوییم عمده شهرت سری Gears of War به واسطه گرافیک تکنیکی برجسته آن است بی راه نگفته‌ایم چرا که دو شماره نخست بازی (خصوصا شماره اول) در زمان عرضه جزو برترین گرافیک‌های کنسولی بوده است. متاسفانه GeoW3 همانند برادران بزرگتر خود دیگر پرچم دار بهترین گرافیک کنسولی و نیست و اگرچه کماکان یکی از زیباترین بازی‌های کنسول X360 در نسل حاضر به شمار می‌رود اما باید پذیرفت دیگر آن شکی را که دو شماره اول خود به بازیباز‌ها و دیگر بازیسازان وارد کردند را تکرار نکرده و در مقابل بازی‌های برتر دیگر (از حیث گرافیک تکنیکی) خصوصا عناوین AAA کنسول رقیب حرف چندانی برای گفتن نخواهد داشت.

GeoW3 با موتور بهبود یافته UE3.5 ساخته شده و به وضوح نهایت قدرت و انعطاب این موتور رو به نمایش خواهند گذاشت. تعداد بسیار بالای دشمنان در صحنه، افکت‌های بسیار زیبای آب، نورپردازی HDR، حجم بسیار بالای خون در کنار وسعت دید فوقالعاده بازی باعث خواهند شد تا GeoW3 از حیث گرافیک تکنیکی در میان برترین عناوین کنسول X360 قرار گیرد. همچنین مدل سازی شخصیت‌ها و دشمنان بسیار پرجزییات و زیبا کار شده و به آن‌ها ظاهری طبیعی‌تر خواهد بخشید. قدرت این بخش در eoW3 زمانی بیشتر مشهور خواهد شد که بدانید بازی در بخش Co Op خود از قابلیت Split Screen نیز پشتیبانی کرده و تا سقف 4 بازیباز قادر خواهند بود در یک صفحه تلویزیون به بازی کردن بپردازند! واقعا این حجم افکت‌ها به صورت SS با توجه به سخت افزار محدود X360 کم از معجزه ندارد!

شاید GeoW3 از لحاظ گرافیک تکنیکی پیشرفت خاصی را به خود ندیده باشد اما از لحاظ هنری و دید بصری تغییرات فراوانی کرده و با یک اختلاف بسیار زیاد بالاتر از شماره‌های قبلی خود قرار خواهد گرفت. خیالتان راحت، در GeoW3 دیگر خبری از محیط‌های قهوه‌ای یکنواخت نیست و بر خلاف شهرت موتور UE اینبار شاهد محیط‌های باز و رنگارنگ خواهیم بود.

آوای مرگ زیباتر از همیشه

موسیقی یکی از مواردی است که در بازی جدید سعی شده بیشتر به آن پرداخته و با ریتم سریع‌تری به بازی برگردد. متاسفانه هنوز اطلاعات زیادی از قطعات ساخته شده برای GeoW3 در اختیار نیست اما با توجه به آنچه که پیش‌تر شنیده‌ایم می‌توان حدس زد بار دیگر با قطعاتی هیجانی و ریتم دار که به خوبی حس جنگ و خشونت را به مخاطبین القا می‌کند طرف هستیم. البته نباید قطعات احساسی و غمگین را نیز فراموش کرد چون بازی جدید قرار است از هر نظر نسبت به شماره‌های قبلی خود در سطح بالاتری قرار گیرد.

آهنگسازی GeoW3 بازهم برعهده آقای استیو یابلونسکی (Steve Jablonsky) آهنگ ساز هالیوودی است که ساخت موسیقی عناوینی چون Transformers را برعهده داشته است. آقای یابلونسکی به عنوان آهنگ ساز بر روی GeoW2 نیز کار کرده و با دنیای پیچیده و هراس انگیز سرا ناآشنا نیست.


در آخر باید گفت Gears of War 3 قطعا یکی از بزرگترین عناوین کنسول X360 است که حداقل تا به اینجای کار نمایش‌های موقیت آمیزی داشته و به راحتی خواهد توانست موقیت‌های شماره‌های قبلی خود را تکرار کند. شاید از نظر طرفداران معرفی GeoW3 کمی زود و عجولانه بود و سازندگان می‌توانستند در عوض معرفی شماره سوم با ساخت Spin Off های مختلف به ابعاد دیگر جنگ در سیاره سرا بپردازند اما نتیجه‌ای که ما تا به اکنون شاهد آن بودیم نشان می‌دهد سازندگان به هیچ وجه در این سال‌ها وقت خود را تلف نکرده و بر روی طراحی گیم‌پلی مهیج و زیبا‌تر مشغول بوده‌اند. باید اعتراف کرد GeoW3 عنوانی بزرگ و جذاب است که می‌تواند به خوبی داستانی را که خود در این نسل آغاز کرده به زیبایی بر روی کنسول X360 به سرانجام رساند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Generic cialis
دوشنبه 7 خرداد 1397 02:14 ب.ظ

Kudos, I enjoy it!
buy cialis online cialis generic buy generic cialis india cialis 100mg cost recommended site cialis kanada cialis qualitat cialis billig low dose cialis blood pressure i recommend cialis generico sublingual cialis online
Viagra 5mg prix
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 11:37 ب.ظ

You definitely made the point!
sildenafil buy viagra sample online sildenafil uk viagra online purchase where to buy viagra with prescription viagra tablets online purchase buy sildenafil viagra online pharmacy viagra uk how do i buy viagra viagra from usa pharmacy
Cialis 20 mg
یکشنبه 19 فروردین 1397 12:12 ق.ظ

This is nicely put. !
cialis lowest price cialis online cialis for sale in europa generico cialis mexico cost of cialis cvs cialis kaufen bankberweisung how do cialis pills work cialis sale online cialis 100mg suppliers enter site natural cialis
Online cialis
جمعه 3 فروردین 1397 02:57 ق.ظ

Useful advice. Thank you.
cialis manufacturer coupon american pharmacy cialis generic cialis at the pharmacy cialis tadalafil we choice cialis pfizer india online cialis cialis super acti cialis with 2 days delivery cialis sans ordonnance cialis e hiv
What is the tendon at the back of your ankle?
شنبه 14 مرداد 1396 07:55 ق.ظ
When someone writes an piece of writing he/she maintains the thought of a user
in his/her mind that how a user can know it. Thus that's why this
piece of writing is amazing. Thanks!
What do you do when your Achilles tendon hurts?
سه شنبه 10 مرداد 1396 12:46 ق.ظ
Howdy! I could have sworn I've been to this site before
but after browsing through some of the post I realized it's
new to me. Anyhow, I'm definitely glad I found it and I'll be bookmarking and checking back frequently!
skypecustomersupport.com
پنجشنبه 11 خرداد 1396 03:12 ق.ظ
I am really impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog.
Is this a paid theme or did you modify it yourself?
Anyway keep up the nice quality writing,
it is rare to see a great blog like this one nowadays.
candy crush saga support group
یکشنبه 7 خرداد 1396 12:06 ب.ظ
Hi, I do think this is a great site. I stumbledupon it ;) I'm
going to revisit once again since i have book-marked it.
Money and freedom is the greatest way to change, may you
be rich and continue to help other people.
louisestmary.jimdo.com
چهارشنبه 3 خرداد 1396 08:02 ق.ظ
you're in point of fact a excellent webmaster. The website loading velocity is incredible.
It seems that you are doing any unique trick. In addition, The contents are masterpiece.

you have done a great task on this matter!
Marshall
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 06:57 ق.ظ
Very good information. Lucky me I recently found your site
by accident (stumbleupon). I've saved as a favorite for later!
Antoine
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 03:35 ق.ظ
Since the admin of this web page is working, no question very shortly it will be
famous, due to its quality contents.
manicure
جمعه 8 اردیبهشت 1396 06:28 ب.ظ
Hurrah, that's what I was searching for, what a information! existing here at this website, thanks
admin of this web site.
BHW
شنبه 2 اردیبهشت 1396 09:16 ب.ظ
Spot on with this write-up, I seriously feel this web site needs much more attention. I'll probably
be returning to read through more, thanks for
the info!
manicure
شنبه 2 اردیبهشت 1396 07:12 ق.ظ
This design is wicked! You certainly know how to keep a
reader entertained. Between your wit and your videos,
I was almost moved to start my own blog (well,
almost...HaHa!) Wonderful job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
Too cool!
BHW
چهارشنبه 30 فروردین 1396 11:47 ب.ظ
I was recommended this blog via my cousin. I am no longer certain whether this publish is written by him as nobody else understand such unique approximately
my trouble. You're amazing! Thank you!
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 09:12 ق.ظ
It's amazing to visit this web page and reading the views
of all colleagues on the topic of this paragraph, while I am also zealous of getting experience.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 10:31 ق.ظ
Very good info. Lucky me I ran across your blog by accident (stumbleupon).
I've book-marked it for later!
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 06:32 ق.ظ
My spouse and I stumbled over here by a different web page
and thought I should check things out. I like what I
see so i am just following you. Look forward to looking over
your web page again.
وحیده سلیمانی
چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390 12:32 ق.ظ
سلام
اقای کرمی وبلاگتون رو لینک کردم اگه خواستید منو با نا اندیشه جوان لینک کنید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo